Atsarginė kopija

Atsarginė kopija

Tikriausiai visi esame girdėję apie būtinybę turėti serverių, arba kritinių duomenų atsarginę kopiją. Tik ar suprantame kam ir kodėl jos daromos? Atsakykite į viktorinos klausimą dėl kokios priežasties darote atsargines kopijas?

A. Dėl galimų kompiuterinių įsilaužėlių.

B. Dėl galimos virusų žalos.

C. Dėl galimo aparatūros gedimo.

D. Dėl galimo sąmoningo, ar nesąmoningo darbuotojų duomenų sunaikinimo.

F. Dėl galimos fizinės aparatūros vagystės.

E. Dėl galimų stichinių nelaimių.

Tikriausiai perskaitę galimus teisingo atsakymo variantus nusprendėte, kad jie visi teisingi? Kiekvienu skirtingu atveju reikalinga kiek kitokia atsarginių kopijų strategija. Tarkime, jei saugomės galimo aparatūros gedimo, nematome problemos atsarginio kopijavimo disko palikti prijungto prie serverio, bet tokiu atveju, kompiuterių įsilaužėlis tikrai nejaus sąžinės graužaties kartu sunaikinti ir rezervinės duomenų kopijos. Jei saugomės nuo, tarkime, fizinio sunaikinimo (gaisro, užliejimo ir t.t.), atsarginę kopiją laikyti šalia, reikštų ją prarasti kartu su kopijuojamu įrenginiu.

Pasaulinė geroji praktika rodo, kad veiksmingiausia strategija apimanti daugmaž visas rizikas yra vadinama 3-2-1 taisykle. 3 skirtingos versijos, 2 skirtingose laikmenose ir 1 kopija saugoma ne tose pačiose patalpose kaip ir saugomas serveris. Pasitaiko atvejų, kai atsarginė kopija negali būti atstatoma dėl tam tikrų kolizijų (tarkime „užimto” failo kopijavimo metu). Kitas reikalas, kad poreikis atstatyti atsarginę kopiją gali būti pastebėtas tik po kurio laiko ir, jei laikoma tik paskutinė versija, reikalingi duomenys jau gali būti sunaikinti. Taigis, pastebėta, kad reikia turėti bent 3 paskutines versijas. Atsarginės kopijos disko defektas irgi gali būti pastebėtas tik bandant atsistatyti kopiją ir tai nėra toks jau retas reiškinys. Diskai tiek dėl darbo intensyvumo, tiek dėl gamintojo broko, dalinai arba visai gali būti nebenuskaitomi be klaidų. Tas pats galioja tiek USB atmintukams ir juo labiau kompaktiniams diskams. Dėl to atsarginės kopijos turėtų būti daromos bent į 2 skirtingus diskus. Mažiausiai viena kopija turėtų būti laikoma ne tose pačiose patalpose kaip kopijuojamasis įrenginys. Tai apsaugo nuo fizinio vietos sunaukinimo tiek vagystės, tiek gaisro ar kitų nelaimių atveju. Tik kaip tai realizuoti?

Mes siūlome Jums patikimą rezervinio kopijavimo paslaugą. Mūsų aparatūra nustatytu laiku pati inicijuoja kopijavimo procesą, o Jūsų serveris negali keisti duomenų sava iniciatyva. Taip atsarginės kopijos apsaugomos nuo virusų ir internetinių įsilaužėlių sunaikinimo. Pilna kopija daroma tik pirmoji, vėlesnės – kopijuoja tik pakeitimus nuo paskutinės kopijos, taip tausojamas ir laikas ir interneto linijos apkrovimas. Atsarginių kopijų versijos laikomos tokia strategija: paskutinės 7 „dienos” kopijos, paskutinės 4 „savaitinės” kopijos, paskutinės 12 „mėnesinės” kopijos ir paskutinės 3 „metinės” kopijos. Jei Jūs turite bent vieną atsarginę kopiją, tai daugiau nei pilnai išpildome „auksinę 3-2-1 taisyklę”: 26 versijas žinoma turėsime tik po 3 metų kopijavimo, bet minimalias reikalaujamas 3 kopijas turėsime jau po 3 dienų. 2 skirtingos laikmenos (viena Jūsų, viena mūsų) ir daugiau nei 1 versija ne Jūsų patalpose.

Tokios paslaugos kaina – 50€ be PVM iki 100GB serverio duomenų. Visiška ramybė kainuoja tik tiek.

Atsarginė kopija

Nuotolinė pagalba

Pasirinkite operacinę sistemą

This will close in 20 seconds